Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті та примирення


8 травня в Україні відповідно до Указу Президента України від 24.03.2015 № 169/2015 відзначається День пам’яті та примирення. Національна рада нагадує про необхідність внести відповідні зміни до програм теле- і радіопередач, які поширюватимуть телеканали і радіостанції цього дня.


Цю пам’ятну дату започатковано з метою гідного вшанування подвигу переможців нацизму у Другій світовій війні, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху, жертв нацистських переслідувань, для увічнення пам’яті загиблих у Другій світовій війні, а також утвердження патріотизму та національної гідності, консолідації суспільства. Передачі саме такої тематики будуть доцільними для поширення 8 травня.
При плануванні програм і передач на 8 травня 2020 року Національна рада рекомендує керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті, затвердженими рішенням Національної ради від 23.07.2015 р. № 1146 (зареєстроване в Міністерстві юстиції України 11.08.2015 за № 967/27412).
Крім того, звертаємо увагу, що відповідно до Методичних рекомендацій Українського інституту національної пам’яті до відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом (8–9 травня) під час трансляції  програм і передач 8 та 9 травня 2020 року використовується символ «червоний мак» і гасло “1939-1945. Ніколи знову”
8 травня вшановують пам'ять жертв Другої світової війни
- Сьогодні в Україні відзначають День пам'яті та примирення

8 травня вшановують пам'ять жертв Другої світової війни

8 травня 1945 Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» збройних сил Нацистської Німеччини

Сьогодні, 8 травня в Україні День пам'яті та примирення. Його традиційно відзначають у річницю капітуляції нацистської Німеччини, повідомляє «Главком».

Відповідно до указу президента України, підписаного 2015 року, метою відзначення є «гідне вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску в перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення поваги усім борцям проти нацизму».

Нагадаємо, 8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» збройних сил Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца.

Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року в багатьох містах Європи та США були проведені святкування.

Згідно резолюції Генеральної Асамблеї ООН №A/RES/59/26 від 22 листопада 2004 року, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, пропонується щороку відзначати один або два дні (8 й 9 травня) як данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

2014 року вперше в історії України офіційні заходи з нагоди завершення Другої світової війни в Європі та перемоги над нацизмом проходили два дні — 8 й 9 травня.

Зазначимо, що у зв’язку з обмеженнями масових заходів з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у Києві не проводитимуть.

До слова, росіян привітали з 9 травня плакатом з фінським солдатом.

Також в Росії водолази провели акцію «Безсмертний полк» під водою. Повний текст читайте тут: https://glavcom.ua/news/sogodni-v-ukrajini-vidznachayut-den-pamyati-ta-primirennya-678607.html

Немає коментарів:

Дописати коментар