Всі юридичні моменти, зазначені в цьому законі, спрямовані на закриття якихось вада в рамках України, які були протягом 3-х років. В принципі це рішення можна було прийняти давно, і тоді питання окупації не треба було б вносити в цей закон і називати його "Закон про реінтеграції", якщо він не спрямований на реінтеграцію Донбасу. Більш того, цей закон не створить базу для повернення територій, соціальної адаптації проживають там громадян України або ж для їх залучення в Україну. Він фактично ставить крапку в спробі повернення цих територій під контроль України та прив'язує все до слова "якщо" або "коли Росія звільнить ці території". Так Росія може не звільнити їх і 50 років, а це значить, що весь цей час гуманітарні питання залишаються відкритими.
Читайте також: Ось справжній Донбас, і не розповідайте про "російською світі". ФОТО
Звичайно, поки Україна не в силі повернути окуповані території, але вона в силі залучати українських громадян, які там живуть, власне в Україні. Повинна бути створена спеціальна програма, де будуть передбачені питання про компенсацію, соціально-психологічної допомоги переселенцям, виділення пільг, найбільш нужденним - можливість надання земельних ділянок або житла. Це перші кроки, які потрібно зробити, але нічого поки що немає.
Тому прийнятий закон більше носить політичний характер, такий собі мікс з комбінованих моментів.
Таке відчуття, що комусь у владі хотілося запхати туди все, що можна.
Немає коментарів:
Дописати коментар