У Києві військовий помер через неналежну допомогу лікаря-хірурга

 

У Києві військовий помер через неналежну допомогу лікаря-хірурга
Фото: casagrandeaz.gov (ілюстративне фото)
Медика звинувачують у неналежному виконанні професійних обов'язків

За висновками експертів, своєчасне виявлення ушкоджень та належне лікування могли запобігти настанню смерті пацієнта.

 
Правоохоронці повідомили про підозру 56-річному лікарю-хірургу у неналежному виконанні професійних обов’язків, що спричинило смерть пацієнта. Про це повідомила у ГУ Нацполіції у місті Києві та Київській міській прокуратурі.
 
За даними слідства, до одного зі столичних медичних закладів звернувся 43-річний військовослужбовець із травмою грудної клітки. Лікар-хірург після огляду та проведення частини обстежень встановив діагноз: перелом ребра та рану ліктьового суглоба. Госпіталізації чоловік не потребував, на думку медика, тому пацієнту було призначено лише знеболювальну та протизапальну терапію з рекомендаціями продовження лікування за місцем проживання.
 
Як повідомили у прокуратурі, після завершення відпустки військовослужбовець повернувся до розташування своєї військової частини для подальшого проходження служби, проте вже за два дні його стан критично погіршився і він помер у місцевій лікарні.
 
Судово-медична експертиза встановила причину смерті - закрита травма грудної клітки із множинними переломами ребер, ушкодженням плеври та легені, що призвело до важких ускладнень та інтоксикації організму.
 
Слідство дійшло висновку, що пацієнт потребував додаткових обстежень на момент звернення до лікаря, але необхідний обсяг медичної допомоги наданий не був. Експерти стверджують, що своєчасне виявлення ушкоджень та адекватне лікування могли б запобігти летальному наслідку.
 
Слідчими Деснянського управління поліції за підтримки Деснянської окружної прокуратури лікарю-хірургу було вручено підозру за ч. 1 ст. 140 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за неналежне виконання професійних обов'язків медичним працівником через недбале ставлення до них, що призвело до тяжких наслідків для хворого.
 
Санкція цієї статті передбачає позбавлення волі строком до двох років та позбавлення права обіймати певні посади строком до п’яти років.
 
Нагадаємо, на Золочівщині під час ендоскопічного обстеження помер чоловік. За версією поліції, лікар зробив йому анестезію, не звернувши увагу на захворювання пацієнта. 
 

Новини від Корреспондент.net

Немає коментарів:

Дописати коментар