Пожежа після ураження нафтобази в окупованій Керчі, 21 червня 2026 року (Фото: Robert Brovdi via Telegram/Handout via REUTERS)
Наслідки вдалої атаки українських дронів знову можна побачити з космосу: масштабна пожежа триває у порту міста Керч.
Це підтверджують супутникові знімки, доступ до яких має NV. Надмаштабна пожежа триває на морській інфраструктурі для перевезення нафти, яка поєднана з Керченським портом. Цю логістичну ділянку окупанти активно використовували останні тижні, намагаючись подолати паливну кризу у Криму.
На фото також видно, що хмара диму від пожежі частково накрила незаконно побудований Росією Кримський міст.
Окупаційна влада Криму оголосила, що продаж палива на АЗС припинено.
Telegram-канал Кримський вітер повідомив, що пожежа на терміналі «і не думає вщухати».
Димний шлейф від пожежі в порту простягнувся на десятки кілометрів.
OSINT-канал КіберБорошно писав, що в результаті нічної атаки було уражено резервуарний парк терміналу ТЕС в Керчі, нафтобазу порту Кавказ, стоянки автомобільної техніки на паромних переправах портів Крим та Кавказ і позиції РЛС/ППО в районі населених пунктів Курортне та Багерове.
Гауляйтер Сергій Аксьонов заявив, що паливо в окупованому Криму відпускатиметься лише державним службам, які забезпечують життєдіяльність та безпеку.
Російський ставленик та окупаційний «губернатор» Севастополя Михайло Развожаєв заявив, що в окупованому Севастополі припинили продаж бензину за раніше виданими талонами.
В оперштабі Краснодарського краю РФ заявили про призупинення поромних перевезень через Керченську переправу та необхідність для водіїв вантажівок добиратися до окупованого Криму «сухопутним коридором».
У ніч проти неділі, 21 червня, у Криму пролунали вибухи. Місцеві жителі повідомляли про атаку БПЛА.
Президент України Володимир Зеленський підтвердив атаку, заявивши, що, зокрема, «уражень зазнали об'єкти по обидва боки Кримського мосту: морська логістика для перевезення нафти в Краснодарському регіоні і нафтобаза в тимчасово окупованій Керчі».
Немає коментарів:
Дописати коментар