У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн

 

У Хотинській лікарні викрили схему керівництва: переплата за обладнання понад 300 тис. грн


На Буковині викрили схему розтрати бюджетних коштів у багатопрофільній лікарні міста Хотин Дністровського району. Підозри повідомлено генеральній та медичній директоркам закладу.

Викриття здійснили слідчі ГУНП в Чернівецькій області спільно з Управлінням стратегічних розслідувань, за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.


Установлено, що генеральна директорка лікарні, яка вже є фігуранткою іншого кримінального провадження щодо закупівлі кондиціонерів за завищеними цінами, могла діяти у змові з медичною директоркою.

Вони організували проведення аудиту та низки експертних досліджень за кошти медзакладу. За даними слідства, послуги замовлялися без належного службового обґрунтування та використовувалися для захисту особистих інтересів посадовиць.

Також стосується закупівлі кліматичного обладнання для лікарні через систему "ProZorro". Під час тендеру, за даними слідства, було допущено завищення вартості кондиціонерів. Загальна сума закупівлі становила близько 1,8 млн грн, а переплата - понад 300 тис. грн.

Унаслідок цих дій, за попередніми оцінками, комунальному закладу завдано збитків на понад 256 тис. грн.

Посадовицям інкримінують ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України - розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах.

Досудове розслідування триває.

Немає коментарів:

Дописати коментар