Сьогодні, 1 квітня, Буковина вшановує пам'ять жертв трагічних подій 1941 року,

 На зображенні може бути: 17 людей

84 роки тому радянські війська безжально розстріляли тисячі мирних мешканців прикордонних сіл, які, повіривши обіцянкам, намагалися перейти до Румунії.
У березні 1941 року невідомі особи поширили чутки про відкриття кордону 1 квітня, спонукаючи людей до масової міграції. Колона, що складалася з тисяч, серед яких були жінки, діти та літні люди, з хрестами та хоругвами, рушила до Глибоцького райвиконкому в надії отримати дозвіл на перетин кордону.
Попри попередження про закритий кордон, люди продовжували рухатися, вірячи у свою безпеку під захистом церковних символів. Однак, їхні сподівання були жорстоко розбиті: радянські війська відкрили вогонь, забравши життя багатьох буковинців.
Точна кількість жертв досі не встановлена, а їхні могили довгий час залишалися безіменними. Радянська влада замовчувала трагедію, забороняючи родичам навіть наближатися до місця розстрілу. Лише після здобуття Україною незалежності правда почала виходити на світ.
Сьогодні, біля пам'ятного знаку в урочищі Варниця, відбулася поминальна панахида. Представники обласної та місцевої влади, Генеральний консул Румунії в Чернівцях Лоредана Станкулеску, примарі румунських громад, місцеві мешканці та родичі загиблих з Румунії зібралися, щоб вшанувати пам'ять невинно убієнних.
💬Перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор наголосив на важливості відновлення історичної справедливості та збереженні пам'яті про жертв радянського терору. Він, зокрема, зазначив, що ті події залишили глибокі рани на буковинській землі, а сьогоднішня російська агресія є продовженням тієї ж злочинної політики. «Варницька трагедія – це не лише сторінка минулого, але й суворе нагадування про ціну людського життя та важливість боротьби за правду. Пам'ять про невинно убитих буковинців житиме вічно, як символ нескореності та прагнення до свободи», – сказав Микола Гуйтор.

Немає коментарів:

Дописати коментар