Рінат Ахметов (Фото:shakhtar.com)
Ахметов закриває медіалавочку
11 липня у компанії SCM заявили, що Рінат Ахметов «прийняв вимушене рішення» про вихід компанії з медійного бізнесу. За словами бізнесмена, рішення ухвалене у зв’язку з набранням чинності закону про олігархів. Пізніше у SCM уточнили, що повертають державі лише ліцензії на мовлення. Жодні інші активи медіагрупи державі не передаватимуть.
Наступного дня після цього оголошення канали Медіа Групи Україна почали транслювати національний телемарафон, а онлайн-ЗМІ перестали оновлюватись.
У Зеленського просять західні банки не допомагати Росії
Радник президента України з економічних питань Олег Устенко написав листи керівникам найбільших американських та європейських банків. Він закликав їх розірвати співпрацю з компаніями, що займаються постачанням російської нафти.
Нова підозра у справі ПриватБанку
Колишньому голові ПриватБанку Олександру Дубілету повідомили про нову підозру у розкраданні 85,2 млн грн. Підозру також отримали перший заступник Дубілета та керівник департаменту ПриватБанку.
Водночас ВАКС залишив у силі заочний арешт колишнього голови правління ПриватБанку Олександра Дубілета .
Американські гірки долара та євро
Цього тижня курс євро опустився нижче за паритет до долара вперше за останні 20 років. Євро впав на цілих 0,4% до мінімуму в 0,9998 долара о 12:45 за Грінвічем. Це найнижчий рівень із грудня 2002 року. На день раніше курси валют ненадовго зрівнялися вперше з 2002 року .
Вітренко на шляху до дефолту
Цього тижня НАК Нафтогаз України попросив дворічне відстрочення виплат у всіх своїх міжнародних кредиторів. У зв’язку з цим міжнародна рейтингова агенція Fitch Ratings знизила довгостроковий рейтинг дефолту емітента з рівня CCC до C.
Як повідомляв Reuters, консультанти британської юридичної компанії Dechert, найнятої кредиторами Нафтогазу, заявили, що не вважають, що НАК зіткнулася з невідкладним браком готівки, і настійно рекомендують кредиторам відхилити прохання про дворічне відстрочення виплат.
Цитати тижня
«Франція завдяки своїй енергетичній моделі мало залежить від російського газу — це менше ніж 20% наших потреб. І ми вже розпочали диверсифікацію», — заявив президент Франції Емманюель Макрон під час інтерв'ю місцевим телеканалам з нагоди національного свята, яке відзначають 14 липня.
«Наразі Україна акуратно обслуговує свій обов’язок. І ми очікуємо, що це продовжиться», — заявив представник МВФ Джеррі Райс. У Міжнародному валютному фонді очікують, що така ситуація продовжиться, проте закликають підтримувати країну грантовим фінансуванням.
«Військового
рішення блокади поки що немає, зараз є час складної дипломатії. Хочу
вірити, що якщо росіяни за цей тиждень придумають якийсь новий фінт —
ООН і Туреччина вплинуть на рішення заблокувати експорт їхніх
нафтопродуктів. Саме нафта — не газ — зараз оплачує війну проти України ( Виділено нами, — НВ Бізнес)», — заявив співвласник найбільшого приватного українського порту TIS Андрій Ставніцер.
«Пан
Новінський був прямим зв’язком для того, щоб визнати олігархом пана
Ахметова. Тому що вони є бізнес-партнерами, а пан Новинський як народний
депутат є політичною фігурою. Тому відмова від мандату прибрала прямий
зв’язок пана Ахметова з парламентом і прибрала найочевиднішу ознаку
участі у політичному житті для пана Ахметова», — голова Мін'юсту Денис Малюська заявив, що мільярдер Рінат Ахметов формально більше не підпадає під визначення олігарха.
Цифри тижня
Україна збільшила експорт продовольства до 2,5 млн т, але це втричі менше, ніж потрібно.
Споживчі ціни у США зросли на 9,1% у річному вимірі за підсумками червня. Інфляція США досягла максимального показника з листопада 1981 року.
Канада дозволила повертати після ремонту не одну, а шість турбін Північного Потоку.
Немає коментарів:
Дописати коментар