Бунт мерів, або Чому революція почалася з регіонів

Мер Черкас Анатолій Бондаренко, який з 1 травня самостійно почав послаблювати карантин у місті Facebook
Першу демонстрацію незгоди з центральною владою позначив Дніпро в особі мера Бориса Філатова, а підхопили ініціативу Черкаси в особі мера Анатолія Бондаренка. І не просто підхопили, а вивели на рівень протистояння персонально з президентом Зеленським.
 Олександр Кочетков
Про це пише Олександр Кочетков на своїй сторінці в Facebook.
Зеленський - творець "революції знизу"?
Чому саме Черкаси? Тому що "Батьківщина". ЮВТ — політик. У неї досвідчена партія, є піар-фахівці, які порадили Бондаренку виграшну лінію поведінки — демонстративно з'явитися на допит у поліцію, який та спочатку анонсувала, а потім спробувала тихо з'їхати. Хід дійсно сильний. А також підтримала процес народними депутатами від БЮТ (можу припустити, що стримана позиція поліції — теж не випадковість і корелює з позицією ЮВТ). А Бондаренко не побоявся стати публічною особою такої "революції знизу" — хто там плаче, що у нас харизматики перевелися?
Але справжній натхненний невтомний творець революційних настроїв — це Володимир Олександрович Зеленський!

Це його депутати і два уряди фактично оголосили війну на знищення малого і середнього бізнесу, тим самим створивши потужну протестну базу.
Це він сам публічно зібрав великий бізнес з пропозицією допомогти у протистоянні епідемії, але "забув" публічно розповісти суспільству, на яких умовах він домовився про таку допомогу. А це очевидно: той же "Епіцентр" в обмін на фінансову допомогу в закупівлі та транспортуванні медичних товарів отримав право працювати в карантин. ДТЕК Ріната Ахметова, закуповуючи швидкі допомоги, апарати ШВЛ та інше, отримав преференцію у роботі теплової генерації. І так далі. Хтось ще вірить, що наші товстосуми здатні допомагати країні справді безкорисливо?!
Це президент Зеленський допустив, що його найближче оточення почало хімічити з коштами, виділеними на боротьбу з епідемією, в тому числі направляючи їх, як пишуть в Інеті, на боротьбу з незалежними ЗМІ.
Президент та його влада створили в суспільстві гостре відчуття несправедливості і тепер вигрібають закономірну відповідь. До речі, Петро Порошенко позбувся посади саме за таке ставлення до українців як до безсловесного стада, яким можна маніпулювати. Можна, але недовго.
І всі судомні спроби Кабміну "піти назустріч бізнесу" із залученням "представника мерів Віталія Кличка" — вже не працюють на зміцнення центральної влади. Вони, навпаки, демонструють регіонам слабкість центру і стимулюють тиснути далі, що може призвести до дуже поганих наслідків.
Точно так само не дадуть результату спроби Офісу президента очолити протестний рух мерів шляхом створення ручної "партії мерів" на базі "Нашого краю". На деякий час пожежа може вщухнути, але потім знову загориться, бо несправедливість у відносинах між владою і громадянами не усунена. А економіка не отримала чіткого плану свого відновлення.
Але загориться вже в іншому місті. У Києві, або Харкові, або Одесі, або Львові? Особисто я поставив би знову на Дніпро, тому що Філатову обов'язково спробують помститися за його фронду, з якої все й почалося.
Олександр Кочетков

Немає коментарів:

Дописати коментар