Половина українців вважають 9 травня Днем Перемоги у "Великій вітчизняній"

Коли відзначати День Перемоги: дані соцопитування / macleans.ca
День Перемоги є чи не найдискусійнішим святом в Україні. Так, сама дата святкування, його суть і використання георгіївських стрічок викликають суперечки серед українців. Як розподілилися думки мешканців України щодо найсуттєвіших питань Дня Перемоги – читайте нижче.
 
Більшість українців підтримують святкування і Дня пам'яті та примирення 8 травня, і Дня Перемоги – 9 травня. Це виявило опитування Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, пише 24 канал.
  • Коли варто відзначати День Перемоги
Те, що в Україні мають відзначати День пам’яті та примирення – 8 травня та Дня перемоги – 9 травня підтримують 39% українців. Ще майже 10% мешканців вважають, що взагалі немає різниці, коли відначати пам'ятну подію.
День перемоги
Коли українці мають святкувати День Перемоги Скриншот з презентації
На думку 32% громадян, відзначати варто лише День Перемоги 9 травня, 14% вважають, що варто відзначати лише День пам’яті та примирення 8 травня, а ще для 9% це питання байдуже.
Такий баланс думок переважає у всіх регіонах. Передбачливо, проте підтримують святкування лише 9 травня здебільшого люди, старші за 60 років.
День Перемоги
День Перемоги лише 9 травня підтримує старше населення / Скриншот з презентації
  • Що таке День Перемоги?
Близько 52% громадян дотримуються радянської інтерпретації, що День Перемоги – це передусім відзначення перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні. 32% розуміють цю дату як день відзначення перемоги антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та внеску у неї українського народу.
День перемоги
Більше половини опитаних дотримуються радянської інтерпритації свята / Фото 24 каналу
Для 6% цей день є просто додатковим вихідним. Серед молоді дещо більше байдужих, а серед людей, старших за 70 років, істотно більше виражена підтримка радянської інтерпретації. До того ж, ця інтерпретація більш поширена на Сході та Півдні, але різниця порівняно з Заходом та Центром у межах 10–15%.
  • Ставлення до поїздок українських політиків до Росії на парад
Близько 61% не підтримують, те, що депутати і культурні діячі їздять на парад перемоги до Росії, тим часом 21% – підтримують, ще 18% не визначилися. Найменше таку ідею підтримують на Заході та в Центрі – 12% та 18% відповідно.
На Сході та Півдні – по 29% прихильників такого теоретичного візиту, але все ж більшість у цих регіонах (близько 50%) проти такої ідеї.
  • Чи варто забороняти георгіївську стрічку
Близько третини українців підтримують рішення про заборону георгіївської стрічки, але ще близько третини не підтримують, для 25% це байдуже.
Георгіївська стрічка
Чверті українців байдуже на дозвіл чи заборону носити георгіївську стрічку / Фото 24 каналу
Прихильників цього рішення найбільше на Заході (44% підтримують, 23,2% не підтримують), у Центральному регіоні думки поділилися навпіл (по 30–31%), найменше прихильників – на Півдні та Сході (близько 20% підтримують таке рішення, 40% не підтримують).
Загальнонаціональне дослідження проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 17 до 22 квітня 2020 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Вибірка репрезентативна для дорослого населення України, статистична похибка вибірки не перевищує 2,2%. 

Немає коментарів:

Дописати коментар