Порошенко і патріарх Варфоломій підписали угоду про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом

Порошенко і патріарх Варфоломій Facebook Святослава Цеголко
Президент України Петро Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій підписали в Туреччині угоду про співпрацю між Україною і Вселенським патріархатом. Трансляцію підписання вів телеканал "112 Україна".


"Угода, яку ми сьогодні підписали, завершує цей процес (створення Української автокефальної православної церкви), створює всі умови для того, щоб процес надання, точніше підготовки до Собору, процес надання Томосу, було проведено в абсолютно чіткій відповідності до канонів православної церкви", - зазначив Порошенко.
Порошенко додав, що відтепер 3 листопада є історичним днем.
"Щойно ми підписали угоду про співпрацю між Вселенським патріархатом і Україною, і ця угода допоможе прискорити надання автокефалії православній церкві в Україні. Я впевнений, що рішення про автокефалію призведе до єдності та об'єднання всіх православних в Україні", – зазначив Вселенський патріарх Варфоломій після підписання угоди.
Він додав, що що "це виключне право Матері-церкви - дарувати автокефалію, коли вона вважає за доцільне, коли всі умови готові для цього процесу".
Новини за темою: Перехід приходу в ЄУПЦ буде заснований на рішенні 2/3 членів церкви, - патріарх Філарет
Керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Андрій Жигулін у коментарі "Українській правді" повідомив, що підписана угода є угодою про співпрацю у створенні незалежної православної церкви в Україні.
"Вселенський патріарх надає Томос, визнаючи незалежність Української церкви, і вручає його обраному на Соборі предстоятелю. Українська держава, згідно з Конституцією і законами, надає цим процесам сприяння", -зазначив Жигулін.
"Буде зареєстровано місію Вселенського патріархату в Києві - фактично посольство, представництво, яке буде представляти Вселенську патріархію в Києві і буде сприяти зв'язкам незалежної Української церкви зі Вселенським православ'ям. Згадане рішення - черговий крок до отримання Томосу. Його надання прямо зазначено в угоді - українські єпископи мають зібратися на Собор і обрати предстоятеля", - додав Жигулін.
Нагадаємо, що 11 жовтня Синод Вселенського патріархату підтримала продовження надання автокефалії Україні, а також офіційно затвердив, що церквою-матір'ю України є Константинополь. Також Синод зняв анафему з глави УПЦ КП Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви Макарія. Глава УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що найближчим часом відбудеться об'єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви. Нова церква в Україні після надання Константинополем томосу буде називатися "Православна церква в Україні".
При цьому зазначалося, що перехід парафій в Єдину українську православну церкву буде відбуватися, якщо таке рішення підтримають дві третини членів.

Немає коментарів:

Дописати коментар