Кинуті пасажири та стоячо-сидячі місця: реальність пасажирських перевезень в Україні

Кинуті пасажири та стоячо-сидячі місця: реальність пасажирських перевезень в Україні
Нещодавно туристів з Білорусії автобус просто висадив вночі на збіччі біля українсько-білоруського кордону
Фото people.onliner.by
A A A
не хочуть - відносини, я - ніякого зв'язку
Хоч літо уже й добігає до кінця, нагадуючи недільний вечір перед початком робочого тижня, туристичний сезон ще аж ніяк не закінчується. Тому аби відпочинку нічого не перешкоджало, потрібно подбати про все, приділивши особливу увагу транспорту, яким добиратиметеся до місця призначення.
Здавалося б, замовити квиток на автобус нині дуже просто: якщо рейсовий автобус не надто підходить, або квитків на нього уже немає, заходиш на перевірений сайт із сотнею приватних перевізників, знаходиш потрібний рейс, бронюєш квиток, оплачуєш його і все. Однак не все так легко, як здається. І добре, якщо єдина проблема, яка виникне під час мандрівки, буде хамство водія. Інколи автобус може просто не приїхати.
З цим зіткнулися чернівчани Ігор та Світлана Кіронди. За кілька днів до виїзду з Києва вони замовили через онлайн-сервіс busfor.ua квитки на автобус зі столиці до Чернівців. Однак у призначений час транспорт так і не прибув. Не було його і через півгодини.
Навіть придбавши квиток у перевіреному сервісі, нема гарантії, що автобус приїде
- Без жодних попереджень він не приїхав. У busfor.ua інфою «не володіють», а перевізник взагалі не знає, що мав того дня виконати такий рейс, - каже Ігор. – Ми і ще десь 15 обманутих людей мусили шукати чим дістатися додому. Кожного разу, коли повертаєшся в Україну, ніби прокидаєшся у ванній з льодом і шрамом на боці, як у фільмах.
Звичайно, гроші, витрачені на квитки, людям повернули за кілька днів. Однак зіпсований настрій, а часом і враження від усього відпочинку, вони не покращать.

Автобуси або не приїжджають, або запізнюються

Багато гнівних коментарів ми знайшли і на офіційному сайті сервісу, який пропонує послуги з пасажирських перевезень. Люди скаржаться на хамство водіїв, некомпетентність персоналу та недостовірну інформацію.
Олег Всесвятський на сайті пише, що такого рівня хамства він не бачив давно, ще з радянських часів.
- Все почалося з того, що я забронював квиток на автобус (перевізника «Данілко М. В.» ФОП). Cказали, що обов’язкова умова - це 100% попередня оплата, - пише пан Олег. – Необхідно було забрати в Жулянах мою дочку. Літак прилітав о 23:20 за розкладом, автобус від’їжджав о 23:55. 35 хвилин достатньо для отримання багажу і проходження контролю. В день прильоту дзвонить представник перевізника для підтвердження броні. Для страховки прошу, щоб у разі непередбачених обставин почекали 10 хвилин. Мені відповіли, що немає проблем і вони самі зв'яжуться з дочкою. Після прильоту літака я знову набираю диспетчера, а мені кажуть автобус нікого чекати не буде. Донька вийшла з аеропорту о 23:56 - автобуса вже не було! Дзвоню їм разів 5, мені не відповідають! Зрештою, вдалося домовитися, щоб дочку забрали наступним рейсом. Але автобус спізнився на 40 хвилин!

Сяде той, кому пощастить

Досить часто тим, хто мав справу з цим онлайн-сервісом, доводиться чекати рейсових автобусів, аби бодай якось потрапити додому. Так зробили і Ігор зі Світланою.
- Ми таки дочекалися його – це був транзитний рейс Харків - Чернівці, - розповідає Світлана. – Відповідно, всі ті, котрі так і не дочекалися свого транспорту, сіли в нього. Найцікавішим було те, що людей, котрі брали квитки в касі, водій розсаджував за записами у блокноті, мовляв, у нього там свої місця. Вийшло так, що автобус був переповнений, і багато людей з Києва до Чернівців їхали, сидячи на табуретках. А в Житомирі зайшли люди з квитками і почали обурюватися, адже у касі їм сказали, що вони будуть сидіти. Однак місць не було. Тому їм довелося стояти. Хоча і це було дуже важко, адже табуретки зайняли весь прохід.
З подібною ситуацією зіткнувся і буковинець Степан Г. Він придбав своїм дітям у касі в Чернівцях квитки до Херсона, однак на транзитний рейс. Хоча квитки були на вільні місця, дітям довелося сидіти всю дорогу та табуретках.
Диспетчер автостанції №1 Роман Басюк каже, що на транзитних рейсах перевізники завжди вказують, скільки у них є вільних місць.
- Перевізник зазвичай за годину-дві повідомляє про вільні місця. Від цього ми уже й відштовхуємося, продаючи квитки, - пояснює Р. Басюк. – Тому більше квитків, ніж вказано вільних місць в автобусі, продати не можемо.
На автостанціях не продають, однак, судячи з розповідей «бувалих», часто водії дальніх рейсів «самі собі господарі»: комусь організують місце (за додаткову плату), а комусь – табуретку дадуть. А якщо вже й придбали квиток і треба їхати – то нічого страшного, перетерпите.
вона Маріянчука

ДУМКИ ВГОЛОС: Якому транспорту надаєте перевагу?

Аурелія кореспондент
Для поїздки на велику відстань обираю потяг, адже це принаймні гарантує, що сидітимеш на тому місці, яке зазначено в квитку. Проте нерідко доводиться послуговуватися й автобусами, які крім, запланованих зупинок, зупиняються і підбирають пасажирів на кожному кроці. А це неабияк втомлює.
Аурелія, кореспондент
Олександр держслужбовець
За кордоном я ще не був, а в межах України на значні відстані надаю перевагу Укрзалізниці, хоча стан майже всіх пасажирських потягів не найкращий – відсутність кондиціонерів особливо гостро відчувається влітку, тобто саме в період відпусток. Поїздок на далекі відстані на автобусі я уникаю, оскільки не можу довго перебувати в сидячому положенні, а заснути навіть у досить комфортабельних кріслах також проблематично.
Олександр, держслужбовець

Немає коментарів:

Дописати коментар