
Збори
були в своєму роді унікальними. Нагадаємо, сесія сільської ради
Припруття, розглянувши запрошення від Боян про створення об’єднаної
громади, після багатоденного обговорення вирішила винести остаточне
рішення на збори громади.
Отже,
збори відбулися прямо на подвір’ї сільської ради. Проходили вони
досить жваво, навіть бурхливо. Виступів було багато, якщо коротко
зводились вони до одного – Припруття весь час не доотримувало належного,
не має ні клубу, ні дитсадка, ні інших соціальних установ, молодь не
має чим зайнятись і де відпочити. Лише останнім часом ситуація почала
поліпшуватись, відремонтовано більшість сільських доріг, а тут їх
тягнуть у громаду, при цьому ніхто не має сумніву, що скористають від
того лише Бояни, а Припруття знов не отримає нічого. Виступи ораторів
сприймались на ура – помітно, що в селі провели відповідну роботу. Бо
виступ депутата райради Тодора Ротаря вже ніхто не слухав, а його
опонента в інтелектуальній сеперечки ледь стягнули з ганку сільради.
Отже, навіть не надто розуміючи мови було зрозумілим, що ці збори ні про
яке об’єднання чути не хочуть. Раз закон каже про добровільне
об’єднання, значить Припруття ні з ким добровільно об’єднуватись не
хоче. Ось коли примусять – тоді звісно обєднаються. А так – ні. Все це
сприймалося з такою радістю, як звістка про безвіз Порошенком.
В
результаті проголосували «за» об'єднання - одиниці. Проти – майже всі
присутні. Скільки? Спочатку сказали що 200, потім – 275, пізніше – 375,
що й записали в протокол. Але це, мабуть, разом з припаркованими
машинами і сусідськими курями. Насправді людей було більше, ніж,
наприклад у Зеленому Гаї, але рахунок на сотні ну точно не йшов, навіть
разом з молоддю, яка причаїлася у кущах. Менше з тим – у списку
присутніх до кінця зборів сиротливо залишилось вписаним лише одне
прізвище, що вже ставить під сумнів результат.
Але
і попри це – процедура обєднання поки що дотримана: сесія була,
громадські обговорення пройшли – далі слово за сесією сільради. Чи
насміляться депутати проголосувати не так, як вирішили ці збори?
Подивимось. Достеменно одне – процес об’єднання буде болісним і може
затягнутись надовго. Що виграють від цього прості жителі Припруття
сказати досить важко, адже усвідомлюючи, що їх все одно об’єднають і за
тим таки перспективним планом, який передбачає об’єднання з Боянами,
відкладати це об’єднання, втрачаючи поки що дармові гроші з держбюджету –
принаймні дивно. Замість поторгуватись і виторгувати для себе
якнайвигідніші умови – для села, а не окремих осіб.
Немає коментарів:
Дописати коментар