38 дипломатів Латинської Америки засудили агресію Путіна і закликали США продовжити допомогу Україні

 


Архівна світлина. Плакат із зображенням російського президента Володимира Путіна на акції протесту проти окупації Росією українського Криму. Вашингтон, 6 березня 2014 року
Архівна світлина. Плакат із зображенням російського президента Володимира Путіна на акції протесту проти окупації Росією українського Криму. Вашингтон, 6 березня 2014 року

38 колишніх міністрів закордонних справ країн Латинської Америки опублікували 16 січня маніфест, в якому попереджають про «крах міжнародного порядку», встановленого після Другої світової війни, і наполягають на необхідності відновлення провідної ролі регіону в глобальних справах. Про це інформує «Голос Америки».

«Будь-який спостерігач може легко визнати, що ми є свідками колапсу міжнародного порядку», – йдеться в документі, який також містить заклик до мирного вирішення суперечок щодо практики територіального завоювання, оскільки «повага до особистості, суверенітету та незалежності кожної американської держави становить суть міжнародного порядку».

Ми засуджуємо атаку на принцип недоторканності території, яку розпочав Путін вторгненням в Україну
Маніфест дипломатів

«Перш за все, ми засуджуємо атаку на принцип недоторканності території, яку розпочав Володимир Путін своїм нищівним вторгненням в Україну. Неприйнятно, щоб постійний член Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй почав завоювання сусідньої країни в колоніальній війні», – йдеться в маніфесті.

Колишні очільники МЗС зазначили, що Україна бореться за свою незалежність і повинна мати потужну підтримку Латинської Америки.

Сподіваємося, що США продовжать допомогу Україні
Маніфест дипломатів

«Ми сподіваємося, що Сполучені Штати продовжать свою допомогу Україні, незважаючи на її зусилля з припинення цієї війни», – заявили колишні міністри.

«Ми засуджуємо напад на права людини та міжнародне гуманітарне право, незамінну правову основу для захисту цивільних осіб у збройному конфлікті, як ми бачили в російській кампанії навмисних нападів на громадян по всій Україні. Дипломати також засудили порушення прав людини в Судані та Газі».

У своєму маніфесті міністри також засудили «атаки на вільну торгівлю та спробу запровадити більші бар’єри для експорту та використовувати тарифи як інструмент політичного тиску всупереч правилам, узгодженим у СОТ».

У додаток вони засудили нападки на зобов’язання щодо боротьби зі зміною клімату.

Немає коментарів:

Дописати коментар