У Європі 4,2 млн українців зі статусом тимчасового захисту, найбільше з них — у Німеччині - понад 1 млн співвітчизників (Фото: Michael Matthey / DPA via Reuters)
NV з’ясував, чому серед «німецьких» українців відносно невисокий відсоток працюючих, та чи є в них потреба на місцевому ринку праці.
Заохочувати до працевлаштування або до повернення додому, — так нещодавно описав свої плани відносно безробітних українців у Німеччині канцлер Олаф Шольц. «Занадто багато людей були тут [в Німеччині] так довго, і їм варто почати [працювати] зараз», — пояснив він на початку грудня під час візиту до Києва.
Канцлер разом із президентом Володимиром Зеленським навіть обговорив створення спеціального органу, який би вирішував ці два завдання.
Шольц публічно озвучив цю проблему недарма. Із 4,2 млн біженців з Україні, які опинилися в ЄС, наразі найбільше прийняла його країна — 1 140 705 осіб, або 27,2% від загальної кількості. На це вказують офіційні дані Євростату на кінець жовтня.
Згідно з цією статистикою, на другому місці - Польща (983 880 українців, у яких дійсний статус тимчасового захисту), а на третьому — Чехія (379 370 біженців).
При цьому Німеччина продовжує притягувати українців: якщо за жовтень з батьківщини на захід їх виїхало 1 115 осіб, то за цей же час до країни Шольца прибуло 11,4 тис. біженців. Для порівняння, у Польщі їхня кількість за той самий проміжок часу збільшилась на 4 тис, а в Іспанії - на 3,6 тис.
Вочевидь, до цієї статистики потрапили ті, хто «внутрішньо» мігрував з інших європейських країн. Адже, наприклад, у Литві, Франції та Італії кількість українських біженців зменшується.
Тобто українців у Німеччині помітно більшає. Водночас серед цих біженців працездатного віку лише до третини працевлаштовані, каже Дарія Михайлишина, старша економістка Центру економічної стратегії (ЦЕС).
Аналогічні дані випливають з результатів аналізу Федерального інституту демографічних досліджень у Вісбадені, автори якого зосередились на «німецьких» українцях віком від 18 до 65 років. Виявилось, що 30% з них мають роботу, а ще стільки ж її шукають. Проте на момент першого опитування — за серпень-жовтень 2022 року, — працевлаштованих було лише 16%.
Невелика частка працюючих — не зовсім типова ситуація для українців у Європі. Наприклад, у Польщі в цьому році працювали або шукали роботу 78% біженців зі сходу. І ця частка перевищує аналогічний показник серед громадян Польщі, про що і повідомила Міграційна платформа EWL у листопаді з посиланням на дослідження польського нацбанку.
Немає коментарів:
Дописати коментар