«Макети будуть схожі на реальну зброю»: у Чернівцях запрацюють осередки «Захисту України»

 
Фото ілюстративне

У січні у Чернівцях з’являться три осередки із вивчення предмету "Захист України". Вони працюватимуть на базах філософсько-правового ліцею №2, військово-спортивного ліцею та вищого профучилища радіоелектроніки.



Про це ідеться у публікації "МБ", пише molbuk.ua



Запрошують на роботу фахівців

В осередках будуть навчатися учні 10-11 класів зі всіх ліцеїв Чернівецької громади. Для кожного класу навчання триватиме раз на місяць упродовж усього навчального дня.

Учні опановуватимуть стрілецьку та бойову підготовку, орієнтування на місцевості, інженерну фортифікацію, домедичну допомогу в бою, військові технології, управління дронами.

Нині найбільша проблема – відсутність кадрів, каже керівниця управління освіти міськради Ірина Ткачук: "Немає достатньої кількості фахівців, які готові працювати в цих осередках. Тому запрошуємо до співпраці вчителів".

Запрошують офіцерів запасу, резервістів офіцерського складу, ветеранів війни, що мають вищу педагогічну освіту, або сержантів (старшин), солдатів (матросів) запасу чи резерву, які мають вищу освіту та статус ветерана війни. Також будуть раді медикам.

Заняття будуть спільними для хлопців і дівчат

Більшість вчителів, які раніше викладали у школах предмет "Захист України", уже пройшли курси за новою програмою і перейдуть на роботу до осередків, розповідає директор філософсько-правового ліцею №2 Андрій Сігітов.

"Маємо сподівання, що до викладання предмета долучаться і офіцери запасу або учасники бойових дій, звільнені в запас. Бо програма відрізняється від попередньої і спрямована на засвоєння практичних умінь і навичок. Тут менше теорії, а більше практики", – розповідає А.Сігітов.

Макети будуть максимально наближені до реальної зброї. І хлопці, і дівчата навчатимуться за однаковою програмою.
На обладнання виділили дуже великі гроші, каже Андрій Сігітов.

"Тепер тільки питання, щоби ми могли їх вчасно освоїти, тому що залишилося всього кілька тижнів до кінця року. А освоїти їх не так просто, бо йдеться не про стільці і парти, а про спеціальне обладнання, яке складно роздобути. Що не встигне

Немає коментарів:

Дописати коментар