Новобранці 57-ї ОМСБр імені Костя Гордієнка відпрацьовують штурмові навички в Харківській області (Фото: Viacheslav Madiievskyi / Ukrinform / NurPhoto via Reuters)
NV спрогнозував, що потрібно для того, аби Україна збільшила чисельність своїх Сил оборони наступного року.
Мобілізація 18-річних українців не принесе користі для ЗСУ, — експерти впевнені, що краще збільшувати фінансові виплати мобілізованим та добровольцям.
Про це йдеться в статті NV «Воєнний прогноз NV на 2025-й. П’ять головних факторів, які обумовлять хід війни на найближчі декілька місяців».
У грудні тема посилення мобілізації в Україні стала міжнародною: американські високопосадовці вже відкрито почали казати Володимирові Зеленському, що до війська час брати людей не з 25 років, а з 18-ти. Бо ЗСУ не вистачає військових, і зниження віку дозволить швидко надолужити нестачу. США ж, зі свого боку, забезпечать їх всім необхідним.
Проте офіційний Київ не менш прямо відповів, що розглядати зниження мобілізаційного віку не буде, адже новоствореним бригадам бракує зброї та техніки.
Військовий експерт Олександр Коваленко вважає, що підсилити ЗСУ молодь 18+ не зможе. По-перше, ця вікова категорія недостатньо чисельна. По-друге, ідеальними штурмовиками є люди 25−35 років. «Це вік, коли фізичні можливості на максимумі, а у 18 років важко собі уявити штурмовика, що опиняється в цьому жахітті війни, щоби при цьому ще психологічно не зірватися. Вплив на психіку юнаків набагато серйозніший, ніж на дорослу людину», — вважає Коваленко.
Окрім цього, саме молодь 18−25 років буде, на його думку, важливою складовою відновлення країни.
А ще постає питання зброї. За деякими оцінками, при мобілізації додаткових 100 тис. осіб потрібно буде утворити 125 повноцінних батальйонів. Ці підрозділи за штатної комплектації потребуватимуть 1375 танків, понад 4 тис. ББМ, 1,5 тис. одиниць артилерії. Такої кількості техніки в України немає, тому все залежитиме від західних партнерів.
Проте, серед вітчизняних експертів та військових є й ті, які вважають, що ЗСУ потрібне омолодження, бо зараз вони виглядають ледь не старішою армією світу. Водночас і представники української влади визнавали, що до війська лише до кінця 2024 року потрібно додатково призвати 250−300 тис. людей.
Тобто, посилення мобілізації все одно потрібне, якщо мирні ініціативи американського президента Дональда Трампа не припинять бойові дії на початку наступного року. Буде це зроблено за рахунок 18−25-річних, чи більш старших людей, — вже другорядне питання.
Одним зі стимулів процесу наповнення Сил оборони людьми Коваленко вважає фінансове заохочення мобілізованих. «Зараз уже не питання ідеології чи патріотизму, тут повинна бути мотивація інших категорій. І цією категорією завжди була мотивація заробити грошей, отримати разову виплату і на цьому побудувати якесь своє майбутнє, отримати пільгу по кредитах. Зараз на державному рівні повинно вирішуватися це питання», — вважає експерт.
Як приклад він наводить мобілізацію ув’язнених: довгий час цього не робили в Україні, а потім все ж наважились на такі зміни, — і звільнені з колоній добровольці гарно показали себе на фронті.
Немає коментарів:
Дописати коментар