У Нацбанку пояснили, чому дорожчає долар


У Нацбанку пояснили, чому дорожчає  долар
80% валюти надходить в Україну від гірничо-металургійних та аграрних компаній. Фото:24 Канал
Знецінення гривні у вересні було зумовлено тимчасовими чинниками, повідомили у Національному банку України.


"На початку вересня бізнес отримав відшкодування ПДВ у гривні, що дало йому можливість зменшити продаж валюти. Разом із зменшенням пропозиції посилився і попит на валюту, у тому числі на виплату дивідендів. Крім того, наклався психологічний чинник – негативний досвід попередніх років, коли на валютному ринку спостерігалася сезонність", - прокоментував заступник голови НБУ Олег Чурій.
80% валюти надходить в Україну від гірничо-металургійних та аграрних компаній.
"До кінця осені очікуємо помірні коливання обмінного курсу гривні. Останніми тижнями знову стали поширюватися заяви, що гривня завжди стрімко девальвує восени. І ця осінь не буде винятком. Ми такі занепокоєння не поділяємо. Дійсно, у роботі валютного ринку в Україні завжди існувала певна сезонність. Але застосування плаваючого курсу, розвиток валютного ринку та проведення реформ в інших секторах економіки дозволяють цей вплив зменшити", - зазначив Чурій.
Традиційні осінні чинники відіграють вже значно меншу роль.
"Нафтогаз" має достатній обсяг валютних находжень і не тисне на валютний ринок великими разовими закупівлями. Міністерство фінансів відшкодовує бізнесу ПДВ більш-менш рівномірно, а не одноразовими виплатами великих сум наприкінці місяця. Крім того, осінь – це час надходжень валютної виручки від експорту нового врожаю", - додав заступник голови Нацбанка.
Міжнародні резерви на початок вересня становили $18 млрд. За прогнозом НБУ, цих коштів достатньо для проведення інтервенцій з метою згладжування надмірних коливань на валютному ринку.

Немає коментарів:

Дописати коментар