24 вересня у Торонто відбулася презентація англійського та українського видання книжки "Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну".
Книжка окреслює події 2014-2015 років, коли для збройного опору російській гібридній агресії у складі МВС України створили систему добровольчих підрозділів.
"Добробати. Історія подвигу батальйонів, що врятували країну" ‑ перше видання про історію добровольчого руху в Україні. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан ‑ усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів. Книжка вийшла 2016 року накладом понад 10 000 примірників, значну частину якого презентували учасникам тих подій та родинам загиблих. Видання раніше представляли на Львівському та Київському книжкових форумах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ветеран АТО здобув першу медаль на "Іграх нескорених"
Проект "Добробати" ‑ це хроніка історії руху і роздуми над його
природою. Понад 30 спогадів від ключових учасників тих подій ‑
тодішнього військово-політичного керівництва України, командирів
кадрових військових формувань, новостворених добровольчих підрозділів,
політиків, волонтерів, журналістів, громадських діячів і звичайних
бійців.Вадим Троян ‑ учасник добровольчого руху, один із керівників батальйону "Азов", а нині заступник міністра внутрішніх справ, сказав, що ця книжка про простих хлопців, які по краплі з усієї країни збіглися в могутню річку, яка зупинила ворога.
"В Україні війна. Я досі не можу цього усвідомити. А тоді, 2014 року, здавалося, що ти дивишся фільм. Проводжаєш друзів на війну - це фільм, збираєш свій рюкзак ‑ фільм, потрапляєш під обстріл - фільм. Тоді, 2014-го нас застали зненацька. І зараз, якби мене запитали, як нам вдалося відстояти Україну, яку цілеспрямовано залишали без війська, я, не вагаючись, відповім - це все наші чоловіки-добровольці. Вони не думали про гроші, не думали, що залишають роботу - вони рушали виконувати священний обов'язок - боронити Батьківщину. Я пишаюся тим, що був із цими добровольцями в одних окопах. Про цих людей варто знати, про них варто писати, про них повинні пам'ятати", - розповів Троян.
Немає коментарів:
Дописати коментар